
Благотворителен Коледен базар „Коледно чудо“, организиран от Ученическия съвет и с участие на ученици от група „Приложни изкуства“.
От днес коледното чудо на доброто влиза в СУ „Васил Кънчов“. По инициатива на Ученическия съвет на СУ „Васил Кънчов“ от 29 ноември започва благотворителен базар „Коледно чудо“. Съвместно с ученици от група „Приложни изкуства“ предварително бяха изработени разнообразни артикули на коледна тематика – свещници, украси за елха, картички, коледни венци и фигурки, които внесоха много настроение и красота сред учениците и учителите. Целта на базара е да се съберат средства в помощ на децата от ДГ „Зора“, филиал с. Вировско. Всяка година в училището традиционно се провежда подобна благотвортелна кампания, в която учениците освен с работа по подготовката и изработването на артикулите, проявяват и социална ангажираност спрямо деца в неравностойно положение. Каузата е в името на доброто и съпричастността.
Важна е и ролята на учителите и училищния персонал, които подкрепиха учениците в инициативата, учейки ги на най-важния урок – човечност.

